Reksan Reklam Vakit Güncelleme

Uyumlu Modeller : Ezan Okuyan Saat - EKS 1 - EKS 2

Yükleme için gerekli olan malzemeler :

  • program ekranı

    1. Namaz Vakitleri Yükleme Programı

  • bilgisayar görünümü

    2. Bilgisayar

  • rs232 kablosu

    3. USB Kablosu

Yükleme için izlenilecek adımlar :

1.ADIM :

Namaz Vakitleri Yükleme Programını İndirip, bilgisayarınıza kurunuz. Aşağıdaki linke tıklayın. Açılan menüden "Aç" ı seçin, bir süre sonra yükleme programı çalışmaya başlayacaktır.

indirme düğmesi

2.ADIM :

Namaz Vakitlerini yüklemek istediğiniz ili ve ilçeyi aşağıdaki linkten seçerek vakitleri bilgisayarınıza inidirin. İndirme işlemi tamamlamdıktan sonra arşiv dosyası içerisindeki namaz vakitkeri dosyasnını bilgisayarınızda "masaüstü"ne çıkartın.

* 2021 yılı namaz vakitlerini "destek@vakitmatik.org" adresindan mail yoluyla isteyiniz.

*2020 yılı namaz vakitlerini buradan indirebilirsiniz.

3. ADIM

Yükleme işlemi tamamladıktan sonra USB kablosunun bir ucunu bilgisayarınızın USB çıkışına, diğer ucunu panonun yan tarafında bulunan USB çıkışına takınız.

vakitmatik kablo bağlantısı

4. ADIM

Panoyu çalıştırın. Panoyu çalıştırdığınızda bağlantılar doğru ise program ekranında "Ezanmatik Bağlı" yazacaktır.

5. ADIM

Kablolar bağlı ve pano çalışır durumdayken programı çalıştırın ve programın ana ekranındaki "TEK ŞEHİR YÜKLE" düğmesine basın. Ekrana çıkan menüden daha önce bilgisayarınızda "masaüstü"ne kaydettiğiniz namaz vakitleri dosyasını seçin. Seçme işlemi tamamlandıktan sonra "VAKİT YÜKLE" düğmesine basın. Ekran silinecektir ve yaklaşık 10 sn. içinde yeni vakitler yüklenmeye başlayacaktır.

6. ADIM

Yükleme işlemi bittikten sonra program ekranında bulunan ayarlar menusünden pano plaka ayarını "82" olarak yapın.Namaz vakitleri yükleme konusunda daha fazla bilgiye kullanma kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Vakitmatik Panosu Kullanma Kılavuzunu Buradan indirebilirsiniz.