Reksan Reklam Vakit Güncelleme

Uyumlu Modeller : Vakit 38 Mesajlı - Vakit 57 Mesajlı

Yükleme için gerekli olan malzemeler :

  • program ekranı

    1. Namaz Vakitleri Yükleme Programı

  • bilgisayar görünümü

    2. Masaüstü Bilgisayar

  • rs232 kablosu

    3. RS 232 İletişim Kablosu (Kom Kablosu)

Yükleme için izlenilecek adımlar :

1.ADIM :

Namaz Vakitleri Yükleme Programını İndirip, bilgisayarınıza kurunuz. Aşağıdaki linke tıklayın. Açılan menüden "Aç" ı seçin, bir süre sonra yükleme programı çalışmaya başlayacaktır.

indirme düğmesi

2.ADIM :

Namaz Vakitlerini yüklemek istediğiniz bölgeyi seçerek vakitleri bilgisayarınıza inidirin. İndirme işlemi tamamlamdıktan sonra arşiv dosyası içerisindeki namaz vakitkeri dosyasnını bilgisayarınızda "masaüstü"ne çıkartın.

* 2021 yılı namaz vakitlerini "destek@vakitmatik.org" adresindan mail yoluyla isteyiniz.

*2020 yılı namaz vakitlerini buradan indirebilirsiniz.

3. ADIM

Yükleme işlemi tamamladıktan sonra RS 232 kablosunun bir ucunu bilgisayarınızın arkasındaki comporta, diğer ucunu panonun alt kısmındaki porta takınız. (Bu kabloyu takarken pano kapalı olmalıdır.)

vakitmatik kablo bağlantısı

4. ADIM

Panoyu çalıştırın

5. ADIM

Kablolar bağlı ve pano çalışır durumdayken programı çalıştırın ve programın ana ekranındaki "DOSYA AÇ" düğmesine basın. Ekrana çıkan menüden daha önce bilgisayarınızda "masaüstü"ne kaydettiğiniz namaz vakitleri dosyasını seçin. Seçme işlemi tamamlandıktan sonra "PORT" bölümünden kabloyu bilgisayarınızda bağladığınız portun numarasını seçin. Daha sonra "VAKİT YÜKLE" düğmesine basın. Ekran silinecektir ve yaklaşık 10 sn. içinde yeni vakitler yüklenmeye başlayacaktır.

6. ADIM

Yükleme işlemi bittikten sonra panoyu kapatın. Panoyu kapattıktan sonra bilgisayar kablosunu çıkarın. Panoyu tekrar çalıştırın. Pano Menüsünden "PLAKA AYARINI" "1" olarak değiştirin. Plaka ayarını nasıl değiştireceğinize kullanma kılavuzundan bakabilirsiniz.

Vakitmatik Panosu Kullanma Kılavuzunu Buradan indirebilirsiniz.